*

Isänmaa ja maailma Isänmaata ja maailmaa käsitteleviä kirjoituksia.

Piraattiblogeja

Piraattiblogeja

Piraattien blogeja:

Piraattipuolue - http://blog.piraattipuolue.fi
Ahto Apajalahti - http://ahtoapajalahti.puheenvuoro.uusisuomi.fi
Aino Partonen - http://piraatti.puheenvuoro.uusisuomi.fi/
Arto Lampila - http://artolampila.puheenvuoro.uusisuomi.fi/
Harri Kivistö - http://kivisto.puheenvuoro.uusisuomi.fi/
Henri Tuhola - http://htuh.puheenvuoro.uusisuomi.fi/
Jaakko Koivula - http://jaakkokoivula.puheenvuoro.uusisuomi.fi/
Janne Paalijärvi - http://usvi.puheenvuoro.uusisuomi.fi/
Joanna Kurki - http://joannakurki.puheenvuoro.uusisuomi.fi/
Joonas Mäkinen – http://joonasmakinen.com, http://joonasmakinen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/
Kaj Sotala - http://kajsotala.puheenvuoro.uusisuomi.fi/
Kyuu Eturautti - http://blog.kyuu.org/
Maria Morri - http://www.heijastuspinta.fi/
Mikko Rauhala - http://mikkorauhala.puheenvuoro.uusisuomi.fi/
Oskar Elmgren - http://oskarelmgren.fi/fi/blog
Pasi Palmulehto - http://palmulehto.puheenvuoro.uusisuomi.fi/
Pasi Vähämartti - http://www.vahamartti.fi/blog
Petri Lagus - http://petrilagus.puheenvuoro.uusisuomi.fi/
Raoul Plommer - http://plommer.puheenvuoro.uusisuomi.fi/
Sampo Syreeni - http://boleforjoy.blogspot.com/
Samuli Pahalahti - http://pahis.puheenvuoro.uusisuomi.fi/
Sari Niemi - http://syntikunta.net/
Timi Wahalahti - http://wahalahti.puheenvuoro.uusisuomi.fi/
Tommi Brander - https://tommibrander.wordpress.com/
Tuomas Ruuhijärvi - http://ruuhijärvi.fi/
Ville Hautakangas - http://hautakangas.puheenvuoro.uusisuomi.fi/

Piraatteja ymmärtävien blogeja:

Effi ry - http://effi.org/blog/
Jarmo Puskala - http://jarmopuskala.com/blog/
Jyrki Kasvi - http://kasvi.org/index.php?blog
Turre Legal - http://www.turre.com/blog/
Ville Oksanen - http://blogit.tietokone.fi/lexoksanen/

Ulkomaisia immateriaalioikeuskriittisiä blogeja ja uutissivustoja:

Against Monoply - http://www.againstmonopoly.org/
Copyfight - http://copyfight.corante.com/
Freedom to Tinker - http://www.freedom-to-tinker.com/
Michael Geist - http://www.michaelgeist.ca/
Question Copyright - http://questioncopyright.org/
Recording Industry vs. The People - http://recordingindustryvspeople.blogspot.com/
Techdirt - http://www.techdirt.com/
TorrentFreak - http://torrentfreak.com/

Piditkö tästä kirjoituksesta? Näytä se!